KRYEFAQJA » LAJME » Soreka përshëndet operacionet policore, ndërsa kërkon që ndjekjet penale dhe dënimet të vazhdojnë
Soreka përshëndet operacionet policore, ndërsa kërkon që ndjekjet penale dhe dënimet të vazhdojnë

Soreka përshëndet operacionet policore, ndërsa kërkon që ndjekjet penale dhe dënimet të vazhdojnë

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luixhi Soreka ka vlerësuar pozitivisht aksionet e policisë shqiptare, ndërsa ka deklaruar se BE pret që ndjekjet penale dhe dënimet të vazhdojnë me rezultate të qëndrueshme. “Ne mirepresim operacionin antidrogë të realizuar sot nga policia shqiptare në disa qytete të Shqipërisë” shkruan ambasadori në rrjetet sociale. “Lufta kundër krimit të organizuar e trafikimit të lëndëve narkotike në Shqipëri është përparësi qëndrore për Bashkimin Europian” u shpreh ai.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com