KRYEFAQJA » LAJME » Slloveni, Rama pritet nga Cerar
Slloveni, Rama pritet nga Cerar

Slloveni, Rama pritet nga Cerar

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare dyditore në Slloveni. Takimin e parë ai e ka zhvilluar me homologun e tij slloven Miroslav Cerar. Në këtë vizitë zoti Rama shoqërohet nga dy anëtare të rëndësishme të kabinetit, ministrja e Ekonomisë, Tregtisë, Turizmit dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi dhe nga ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni.

Sicred