KRYEFAQJA » LAJME » Shuhet Ferizaj, themeluesi i PD në Kavajë
Shuhet Ferizaj, themeluesi i PD në Kavajë

Shuhet Ferizaj, themeluesi i PD në Kavajë

Një nga figurat më të njohura të së djathtës shqiptare pas viteve ’90 Ismet Ferizaj, është ndarë nga jeta të mërkurën në moshën 75 vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Ai do të mbahet mend si themelues i degës së Partisë Demokratike në Kavajë dhe deputet i saj. “I pandarë në çdo sfidë e betejë nga kauzat e mëdha të PD, Ismet Ferizaj ndërthurte vlerat më të larta patriotike me qëndresën dhe kthjelltësinë e mendimit intelektual” vlerësoi kreu i PD Lulzim Basha. Për kontributin e tij të shquar qyetar, politik dhe intelektual, Bashkia e Kavajës e ka nderuar me titullin e lartë “Qytetar Nderi”.

Sicred