KRYEFAQJA » LAJME » Shqipëri – Skoci pjesa e pare 0-2
Shqipëri - Skoci 0-2

Shqipëri – Skoci pjesa e pare 0-2

Skocia e mbylli pjesën e parë 2-0 ndaj Shqipërisë në takimin e katërt në Grupin 1 të Ligës C, që po luhet në “Loro Boriçi” në Shkodër. Goli i parë u shënua në minutën e 14’nga Fraser pas një gabimi të Xhakës. Pak minuta më vonë në të 24-tën kapiteni Mavraj në një moment nervozizmi goditi me kokë një lojtar skocez dhe arbitri e ndëshkoi me të kuqe. Më pas gjithçka foli për skocezët që në minutë e 46 dyfishuan rezultatin me një penallti realizuar nga Fletcher.

Sicred