KRYEFAQJA » LAJME » Shqipëri- Lihtenshtein, pjesa e parë 0-0
Shqipëri- Lihtenshtein, pjesa e parë 0-0

Shqipëri- Lihtenshtein, pjesa e parë 0-0

Ka përfunduar 0-0 pjesa e parë e takimit Shqipëri – Lihtenshtein i vlefshëm për eleminatoret e Rusia 2018, i cili po luhet në “Elbasan Arena”.
45 minutat ishin një ballafaqim i fortë i sulmit shqiptar me mbrojtjen e Lihtenshtejnit. Traineri i ri i kombëtares shqiptare italiani Kristian Panuçi i cili e ka takimin e parë të tij, ka zgjedhur një 11-she të fortë dhe po kërkon me ngulm fitoren. Rastet kanë qene të shumta nga ekipi shqiptar, por pa u finalizuar.

Formacionet

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli Memushaj, Abrashi, Basha, Roshi, Grezda, Llullaku

Lihtenshtejni: Jehle, Malin, Kaufman, Gopel, Kuintans, Byshel, Viser, Burgmaier, Hasler, Selanoviç, Frik.

Takimi po transmetohet drejtpërdrejt nga RTSH, por ju mund ta ndiqni edhe në livestream  www.rtsh.al

Sicred