KRYEFAQJA » LAJME » Shqipëri – Izrael, përfundon 0 – 0 pjesa e parë
Shqipëri - Izrael, përfundon 0 - pjesa e parë

Shqipëri – Izrael, përfundon 0 – 0 pjesa e parë

Ka përfunduar 0-0 pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Izraelit që po zhvillohet në “Elbasan Arena” në Elbasan, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Takimi ka qenë përgjithësisht i barabartë, me një dominim të lehtë të izraelitëve. Ishin ata që kishin me shumë raste të pastra shënimi. Por portieri shqiptar Strakosha u kthye në një hero të vërtetë duke pritur të paktë tre topa që ishin gola të sigurtë. Rasti më i mirë për Shqipërinë ishte në minutën e 45 kur topi i Memushajt u prit nga portieri izraelit.

Takimi po mbahet në kushtet e një niveli të lartë sigurie, por edhe interesimit të pakët të tifozëve. RTSH po e transmeton ndeshjen drejtëpërdrejtë në rrjetin e tij.

Sicred