KRYEFAQJA » LAJME » Shpresat, Bushi bën analizën e Irlandës së Veriut dhe Islandës

Shpresat, Bushi bën analizën e Irlandës së Veriut dhe Islandës

Shpresat e Shqipërisë kanë humbur minimalisht në ndeshjen e fillimshtatorit me Irlandën e Veriut, me një gol në minutat shtesë, duke vijuar të triumfojnë 3-2 në Islandë ndaj Nën-21-vjeçarëve vendas dhe, për trajnerin Alban Bushi, këto dy ndeshje kanë qenë brenda objektivave. Përtej rezultateve, Bushi është i kënaqur me lojën që ka shpalosur skuadra e tij. Megjithatë, trajneri i kuqezinjve të vegjël mbetet realist në synime. Edhe pse grupi eliminator duket i hapur, ish-futbollisti i Kombëtares kuqezi preferon të përqendrohet tek skuadra e tij. Ndeshja e radhës për Shpresat kuqezi është ajo e 10 tetorit në Shqipëri përballë bashkëmoshatarëve islandezë.

Sicred