KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Shpërthim në një ndërtesë në Stokholm, 10 të plagosur
shperthim ne stokholm 10 te plagosur dy te arrestuar dyqan cigaresh

Shpërthim në një ndërtesë në Stokholm, 10 të plagosur

Dy persoan u arrestuan pas një shpërthimi në një ndërtesë në rrethinat e kreyqytetit suedez Stokholm. Si pasojë e zjarrit që përfshiu gati gjithë ndërtesën, 10 persona u plagosën, 5 prej të cileve gjenden në spital. Zjarri nisi nga një dyqan cigaresh në katin e poshtëm dhe flakët u përhapën me shpejtësi. Policia ka nisur hetimet mbi incidentin.

Sicred