KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Shpërthim në ambasadën së SHBA-së në Pekin
Shpërthim në ambasadën së SHBA-së në Pekin

Shpërthim në ambasadën së SHBA-së në Pekin

Një shpërthim është regjistruar të enjten jashtë Ambasadës së SHBA-së në Pekin. Njerëzit, dëshmitarë në vendngjarje, kanë ndarë në mediat sociale foto dhe video nga pasojat e shpërthimit. Rrethanat e shkaqet e incidentit nuk dihen ende. Në pamjet në video shihet  tym në zonë, teksa policia ka rrethuar zonën afër një automjeti. Para mjetit, shihet një trup i shtrirë në toke dhe i mbuluar me një mbulesë. Në media sociale ka raportime kontradiktore, ku disa pohojnë se shpërthimi ka ndodhur në Ambasadën indiane dhe jo atë të SHBA. As zyrtarët kinezë, as ata amerikanë nuk e kanë konfirmuar deri tani incidentin.

Sicred