KRYEFAQJA » LAJME » Shkodër, sekuestrohet një ton drogë e tipit kanabis sativa
Shkodër, sekuestrohet , një ton, drogë, e tipit kanabis sativa

Shkodër, sekuestrohet një ton drogë e tipit kanabis sativa

Është finalizuar këtë mëngjes një operacion antikanabis në Shkodër. Megjithëse ende nuk ka informacion zyrtar, burime nga policia e këtij qarku konfirmojnë se është sekuestruar rreth një ton canabis-sativa si dhe janë arrestuar disa persona, mes tyre dhe një efektiv policie. Operacioni është zhvilluar në Vilun të Velipojës, zonë e cila edhe herë të tjera është përdorur për transport drogë me skafe drejt Italisë. Operacioni është mbajtur në fshehtësi të plotë ndërsa detaje rreth tij pritet të jepen nga drejtori i policisë së qarkut Shkodër Gjovalin Loka në një konferencë për mediat .

Sicred