KRYEFAQJA » LAJME » Shkodër: Një trafikant vote shpallet në kërkim
Shkodër: Një trafikant vote shpallet në kërkim

Shkodër: Një trafikant vote shpallet në kërkim

Policia e Shkodrës njoftoi se ka shpallur në kërkim një preson i cili dyshohet se ka premtuar para në këmbim të votës. Sipas saj 42 vjeçari Pjetër Prendi akuzohet për veprën penale “Dhënie u shpërblimeve dhe e premtimeve”. “Ky shtetas dyshohet se u ka premtuar me iniciativën e tij disa shtetasve nga 10.000 lekë për çdo votë që do jepej për një  kandidat për deputet në Qarkun Shkodër” bën të ditur policia. Por në njoftim nuk jepet emri i kandidatit për deputet dhe forcës politike që përfaqëson. Afrimi ditës së zgjedhjeve pritet të shtojë përpjekjet për shitblerjen e votës, mjaftë e njohur në zgjedhjet e kaluara. Autoritetet kanë njoftuar se nuk do të tolerojnë raste të tilla.

Sicred