KRYEFAQJA » LAJME » Shkodër; Mbytet 9-vjeçari në lumë
Spitali Rajonal i Shkodrës

Shkodër; Mbytet 9-vjeçari në lumë

Më datë 28.07.2017, ora 10:50, kemi marrë njoftim se në lumin e Gjadrit është mbytur një fëmijë 9 vjeç. Menjëherë Sherbimet e Komisariatit të Vaut të Dejës, kanë shkuar në vendngjarje. Ata njoftuan se një i mitur, shtetasi me iniciale F. M., mosha 9 vjeç, nga fshati Naraç, u gjet pa asnjë shenjë jete. Nga informacinet paraprake mësohet se fëmija ka qenë i shoqëruar nga nëna e tij M. M, 42 vjeç, e cila sapo ka parë se I biri ka paur vështirësi dhe po kërkonte ndihmë, ka hyrë në lum për të shpëtuar të birin. Shtetasja M. M. është jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

Sicred