KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Shkatërrohet ylli i Trampit në Hollivud
Shkatërrohet ylli i Trampit në Hollivud

Shkatërrohet ylli i Trampit në Hollivud

Ylli i presidentit amerikan Donald Trump në “Hollywood Walk of Fame” është shkatërruar sërish. Policia ka njoftuar se është goditur nga një burrë me kazmë, i cili me pas është arrestuar. Djali që bëri këtë veprim telefonoi policinë për të raportuar krimin, por nuk ishte në vendngjarje kur arritën oficerët.Dëshmitarët dhe policia thonë se ai arriti në bulevardin hollivudian me një kuti kitare në dorë, nga e cila nxorri kazmën. Më pas shkoi tek ylli i presidentit për të shkaktuar më shumë dëme se James Otis në vitin 2016. Nuk është zbuluar ende identiteti i të dyshuarit aktual.

Sicred