KRYEFAQJA » LAJME » Bota » SHBA ndalon hyrjen e emigrantëve sirianë dhe irakenë
shba cia isis kriza e refugjateve siriane irakene
Director of the Central Intelligence Agency John Brennan makes a point while he holds a rare news conference at the CIA Headquarters in Virginia December 11, 2014. Brennan said on Thursday some agency officers used "abhorrent" methods on detainees captured following the September 11 attacks and said it was "unknowable" whether so-called enhanced interrogation techniques yielded useful intelligence. REUTERS/Larry Downing (UNITED STATES - Tags: POLITICS) - RTR4HOR7

SHBA ndalon hyrjen e emigrantëve sirianë dhe irakenë

CIA amerikane lajmëroi se terroristët e grupit ISIS mund të kryejnë sulme të tjera në gjëndjen e krijuar nga kriza e refugjatëve. Pas kësaj deklarate, shumë shtete amerikane vendosën të mos pranojnë me emigrantë sirianë dhe irakianë sipas planit që kishte shpallur më herët presidenti Obama. “Siguria ështëe para”, argumentuan guvernatorët e këtyre shteteve.

Sicred