KRYEFAQJA » LAJME » Bota » SHBA: Incident me karusel-humb jetën një person

SHBA: Incident me karusel-humb jetën një person

Një person ka humbur jetën dhe 3 janë plagosur pas një aksidenti të rëndë në një Panair në shtetin amerikan të Ohios. Sherifi i zonës, tha pse viktimat ranë nga një karusel disa metra të lartë në qytetin e Kolombit. Tre nga të plagosurit janë në gjendje kritike. Guvernatori i Shtetit ka konfirmuar vdekjen e njërit prej tyre dhe ka urdhëruar mbylljen e të gjithë karuseleve në zonë, ndërkohë që po kryhen inspektime të mëtejshme të sigurisë. “Pasagjerët u tmerruan pasi karuseli filloi të lëvizte me shpejtësi shumë të lartë me energji të lartë, aq sa njerëzit filluan të binin”. Ata ishin 10 metra mbi ajër, me një shpejtësi të ngjashme me atë të një aksidenti automobilistik.

Sicred