KRYEFAQJA » LAJME » Bota » SHBA, aksident masiv me 100 automjete

SHBA, aksident masiv me 100 automjete

Moti i keq, akulli dhe dëbora janë bërë shkak për një aksident masiv në një autostradë në Misuri, në Shtetet e Bashkuara të Amerikes. Në aksidentin që u shaktua nga akulli u përfshinë rreth 100 automjete. Pamjet e aksidentit janë filmuar nga një dron, në të cilat duket qartë kaosi i krijuar nga automjetet në një autostradë të mbuluar nga bora. Në këtë aksident ishin të përfshira rreth 100 automjete. Makina dhe kamiona ngecën në dëborë ose rrëshqitën jashtë rrugës. Ngjarje është rregjistruar në autostradën interstade pranë Marshfield në Misuri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sicred