KRYEFAQJA » LAJME » Senatori McCain viziton Tiranën
Senatori McCain viziton Tiranën

Senatori McCain viziton Tiranën

Senatori amerikan John McCain vizitoi Shqipërinë të premten. Sipas një njoftimi të ambasadës amerikane në Tiranë, si kryetar i Komitetit të Senatit për Shërbimet e Armatosura, senatori McCain u takua me Presidentin Bujar Nishani, Kryeministrin Edi Rama, Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta dhe udhëheqësin e opozitës Lulzim Basha. Ai theksoi partneritetin ushtarak SHBA-Shqipëri, rëndësinë e reformës në drejtësi në vend, si dhe përpjekjet për të mundur ISIS. i shoqëruar nga ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli Senatori McCain vëzhgoi ushtrime ushtarake dhe u takua me anëtarë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Sicred