KRYEFAQJA » LAJME » Sekuestrohen automjete luksoze, dyshohet se janë të vjedhura
Sekuestrohen automjete luksoze, dyshohet se janë të vjedhura

Sekuestrohen automjete luksoze, dyshohet se janë të vjedhura

Finalizohet operacioni “Summer 2017”. 12 automjete luksoze dhe 5 motomjete të dyshuara si të trafikuara në Shqipëri nga vendet e BE-së, janë sekuestruar nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë . Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në vijim të veprimeve kanë proceduar penalisht 17 shtetas për “Trafikim të mjeteve motorike”. Mjetet e bllokuara janë të markave të ndryshme , kryesisht autovetura lluksoze dhe të shtrenjta të cilave dyshohet se u është ndryshuar edhe numri i shasisë. Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë, për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike”,

Sicred