KRYEFAQJA » LAJME » Durrës, ndalohet një person dhe 190 kg kanabis

Durrës, ndalohet një person dhe 190 kg kanabis

Policia njoftoi se ka sekuestruar rreth 190 kg kanabis sativa të fshehura në dyshemenë e një kamioni i cili po udhëtonte nëpërmjet portit të Durrësit në drejtim të Italisë. Drejtuesi i tij Erblin Tuka 33 vjeç, banues në Shijak, u ndalua nga policia. Sipas saj droga e llojit e llojit kannabis sattiva, ishte paketuar në 158 pako.
Ky është rasti dytë brenda pak ditëve që policia shqiptare frenon tentativat për tregëti të jashtëligjshme droge nga Shqipëria në drejtim të vendeve të BE.ndalon

Sicred