KRYEFAQJA » LAJME » Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg në Kosovë
stoltenberg-ne-Kosove, sekretari i pergithshem i nato, nato, otan,

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm te NATO-s, Jens Stoltenberg po qëndron sot në Prishtinë, ku po zhvillon takime të ndara, fillimisht me Komandantin e KFOR-it, Gjeneral Majorin, Xhovani Fungo dhe më pas me udhëheqësit më të lartë të Kosovës, presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa. Shefi i NATO-s u prit se pari nga per nje dreke pune nga presidenti i Kosoves Thaçi. Vizita e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s ka zgjuar interes të veçantë për shkak të zhvillimeve politike ne rajon, prirjeve të Rusisë për shtrirjen e ndikimit në Ballkan dhe rolit të NATO-s në këtë pjesë të Evropës.

Sicred