KRYEFAQJA » LAJME » Sazan, gjendet mina e Luftë së Dytë Botërore
Sazan, gjendet mina e Luftë së Dytë Botërore

Sazan, gjendet mina e Luftë së Dytë Botërore

Një minë e Luftës së Dytë Botërore ka rënë në rrjetat e peshkatarëve që po peshkonin 14 milje në afërsi të ishullit të Sazanit. Mina është gjetur mbrëmjen e se enjtes në një thellësi rreth 160 metra. Ajo peshon rreth 600 kilogram dhe është transportuar në zonën e Triportit pranë Zvërnecit. Forcat e armatosura dhe ato xheniere e kanë marrë në ruajtje dhe po bëjnë vlerësimin e objektit ushtarak.

(Visited 33 times, 33 visits today)
Sicred