KRYEFAQJA » LAJME » Sarandë; Plagosen 3 persona
policia, Sarandë, Plagosen 3 persona

Sarandë; Plagosen 3 persona

Tre persona janë plagosur me armë zjarri gjatë natës në bulevardin e Sarandës. Burime nga ky qytet bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 03.00 dhe janë dëgjuar 10 të shtëna .Të plagosur kanë mbetur 3 persona. Dy prej tyre, Anton Shyti, 37 vjeç dhe Besi Xhafaj, 26 vjeç në gjendje të rëndë janë transportuar në Spitalin e Traumës në Tiranë, ndërsa personi i tretë i plagosur, bashkëpronari i lokalit para të cilit ngjarja, ndodhet në spitalin e Sarandës jashtë rrezikut për jetën. Policia e shtetit, edhe pse kanë kaluar më shumë se 12 orë nga ngjarja ende nuk ka një njoftim zyrtar për dinamikën e ngjarjes e cila tronditi banorët dhe pushuesit e qytetit jugor .

Sicred