KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Sanremo, reagon Salvini kundër fituesit egjiptiano-italian
Sanremo, reagon Salvini kundër fituesit egjiptiano-italian

Sanremo, reagon Salvini kundër fituesit egjiptiano-italian

Festivali i Sanremos këtë vit është fituar nga një i ri 27 vjeçar. Emri i tij është Mahmud. I riu me baba egjiptian dhe nënë italine, është lindur dhe rritur në Itali. Por fitora e tij duhet ke nuk është mirëpritur nga Ministri i Brendshëm Matteo Salvini, i cili në një status në Twitter, shpreh pakenaqësinë për fitoren e tij. Ai shkruan në status “Mahmood… mah….Kënga italiane më e bukur?!? Unë do kisha zgjedhur Ultimon, si mendoni??”, ka pyetur Zëvendës Kryeministri italian në Twitter.

Sicred