KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Samit i “tensionuar” i NATO-s në Bruksel

Samit i “tensionuar” i NATO-s në Bruksel

Samiti i NATO-s i mbajtur në Bruksel ka patur mjaft tensione. Krerët e lartë të shteteve u përfshinë mes tyre në kritika, si rasti i Trampi dhe Merkelit për gazjellësin rus. Por post samiti pati edhe biseda dhe diskutimeve që kapërcejnë kodin diplomatik. Krerët e shteteve kanë parë sëbashku edhe ndeshjen e botërorit, ku nuk kanë munguar batutat e të qeshurat. Gjatë këtij samiti kryeministri i Shqiprisë Edi Rama pati edhe një takim me Presidentin amerikan Donald Tramp.

Sicred