KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Salvini, Ministri Brendshëm Italian, ironizon emigrantët
Salvini, Ministri Brendshëm Italian, ironizon emigrantët

Salvini, Ministri Brendshëm Italian, ironizon emigrantët

Matteo Salvini, Ministri Brendshëm Italian, ka reaguar ndaj çështjes së emigrantëve dhe mënyrën se si i trajton ata Europa. Me anë të një statusi në faqen e tij në facebook, Salvini ironizon vendet e Bashkimit Europian, që refuzojnë për të mirëpritur emigrantët, ndërsa nga ana tjetër po këto vende indinjohen kur vende si Shqipëria janë të gatshme ti presin këta emigrantë. “Në Evropë nuk lëvizin as gishtin për t’i mirëpritur ata, por janë indinjuar nëse shkojnë në Shqipëri sepse “është e nevojshme pëlqimi i tyre”. Ku jemi, në një fshat pushimi ??? Çmenduri .”, e mbyll postimin e tij në facebook Salvini.

Sicred