KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Rusia shënon dy gola në tre minuta
Rusia shënon golin e tretë

Rusia shënon dy gola në tre minuta

Artem Dzyuba ishte autori i golit të tretë në takimin Rusi- Arabi Saudite takimi inagural i Botërorit “Rusi 2018”. Në minutën e 12 të pjesës së parë kishte shënuar Gazinski dhe pak para mbarimit të saj Çernishev. Ne pjesën e dytë rusët e çuan rezultatin në 3 – 0. Pak para mbarimit ekipi rus shënoi golin e katërt dhe më pas të pestin, duke e demoralizuar ekipin saudit.

Sicred