KRYEFAQJA » LAJME » Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet
Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet

Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet

Trajneri i kombëtares, italiani Giovanni De Biasi, gjatë një konference për shtyp në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit njoftoi edhe emrat e lojëtarëve që grumbullohen për dy ndeshjet kualifikuese të radhës për botërorin Rusi 2016, atë kunder Lihtenshtejnit në Vaduz me 6 tetor dhe atë kundër Spanjës në Shkodër me 9 tetor.

Ja dhe lista e lojëtarëve që u bë publike nga De Biasi:

PORTJERË
Etrit Berisha (Atalanta), Alban Hoxha (Partizani), Orges Shehi (Skënderbeu).

MBROJTËS
Naser Aliji (Kaizerslautern), Berat Gjimshiti (Avelino), Mërgim Mavraj (Këln), Elseid Hysaj (Napoli), Ansi Agolli (Karabag), Federik Veseli (Empoli).

MESFUSHORË
Ledian Memushaj (Peskara), Ergys Kaçe (Viktoria P.), Andi Lila (PAS Janina), Liridon Latifi (Skënderbeu), Migjen Basha (Bari), Eros Grezda (NK Lokomotiva), Odise Roshi (Terek G.), Burim Kukeli (Zyrih), Ermir Lenjani (Ren), Jahmir Hyka (Lucern), Taulant Xhaka (Bazel), Amir Abrashi (Frajburg).

SULMUES
Bekim Balaj (Terek G.), Sokol Çikalleshi (Istambul B.), Armando Sadiku (Zyrih), Asdren LLullaku (Gaz Metan), Rey Manaj (Peskara).

Sicred