KRYEFAQJA » LAJME » Bota » “Rusi 2018”, Belgjikë – Panama, triumfi 3 – 0 i ekipit belg
Rusi 2018; Belgjikë - Panama, triumfi 3 - 0 i ekipit belg

“Rusi 2018”, Belgjikë – Panama, triumfi 3 – 0 i ekipit belg

Ekipi kombëtar belg mposhti 3 me 0 Kombëtaren e Panamasë. Pjesa e parë përfundoi pa gola, edhe pse dy ekipet i patën rastet për shënim disa herë. Në pjesën e dytë ekipi i Roberto Martinez ishte më i suksesshëm, duke shënuar tri herë në portën kundërshtare. Fillimisht shënoi Mertens në minutën e 47’të, për të vazhduar më pas Romelu Lukaku me dy gola në minutën e 69’të dhe 75’të.

Sicred