KRYEFAQJA » LAJME » Ruci-Zgjedhjet do të mbahen në 18 Qershor

Ruci-Zgjedhjet do të mbahen në 18 Qershor

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi përsëriti qëndrimin se zgjedhjet parlamentare do të mbahen më 18 qershor dhe se nuk ka arsye të shtyhen. Duke folur nga një aktivitet në Roskovec, zoti Ruci deklaroi se mazhoranca është e gatshme të ulet dhe të diskutojë me palët e interesuara për procesin zgjedhor. Deklaratat vijnë në një moment shumë të paqartë politik, kur opozita ka vendosur kusht për të hyrë në zgjedhje largimin e qeverisë së kryeministrit Rama dhe krijimin e një qeverie teknike.

Sicred