KRYEFAQJA » LAJME » Ruci takohet me Veselin: Të zgjidhim bashkarisht problemet e qytetarëve tanë
Ruci takohet me Veselin: Të zgjidhim bashkarisht problemet e qytetarëve tanë

Ruci takohet me Veselin: Të zgjidhim bashkarisht problemet e qytetarëve tanë

Shqipëri dhe Kosova po përpiqen të intensifikojnë të gjitha mundësitë e bashkëpunimit. Kreu i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi i cili gjetet për një vizitë dyditore në Kosovë i ftuar nga mikrpitësi i tij kreu i Kuvendit Kadri Veseli, deklaroi se “dy parlamentet duhet të krijojnë një komitet për të zgjidhur problemet e qytetarëve”. Nga ena e tij zoti Veseli tha se “Jemi krenarë për përparimet që kemi arritur. Të qëndrojmë sa më pranë për qëllimin e përbashkët: integrimin në BE”.
Gjatë qëndrimit në Prishtinë në vizitën e tij të parë si kryetar i parlamentit shqiptar, zoti Ruçi do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe krerët e partive kryesore opozitare.

Sicred