KRYEFAQJA » LAJME » Ruçi përjashton Nokë, tentoi të pengonte Ramën
Ruçi përjashton Nokë, tentoi të pengonte Ramën

Ruçi përjashton Nokë, tentoi të pengonte Ramën

Punimet e seancës parlamentare parlamentare të së enjtes patën jo vetëm debate, por edhe momente tensioni. Gjatë kohës që kryeministri Edi Rama po fliste për përmbytjet në vend, ku nuk munguan akuzat e ndersjellta mes pozites dhe opozites, deputeti demokrat Flamur Noka, është përpjekur të pengojë fjalën e kryeministrit duke iu afruar foltores. Deputeti nuk është lejuar nga garda ta bëjë këtë veprim. Ndërkohë kreu i kuvendit Gramoz Ruçi, ka ndërprerë për disa minuta punimet dhe ka përjashtuar deputetin Noka nga seanca.

Sicred