KRYEFAQJA » LAJME » RTSH do t`i rikthehet publikut

RTSH do t`i rikthehet publikut

Radio Televizioni Shqiptar do t`i rikthehet publikut. Drejtori i Pergjithshëm i RTVSH Thoma Gëllçi theksoi se jemi në epokën e revulocionarizimit të informacionit dhe sfida kryesore është se sa kjo media i shërben publikut.

Duke thesuar se në këtë proces ka shumë për të bërë, Z. Gëllçi theksoi se gjithshka do të kalojë në një ristrukturim të plotë. Një bashkëpunim i rëndësishëm me AMA -n do të realizojë kontratat me operatorët publikë.

Ministrja Harito ka konfirmuar vijim të shpejtë të procesit duke siguruar mbulimin e plotë të territorit deri në fund të 2016. Deklaratat u bënë në Konferencën “Media e gjenerates tjetër” një tjetër aktivitet në kuadër të Javës së Inovacionit

Sicred