KRYEFAQJA » LAJME » Rrogozhinë, del nga shinat treni i linjës Elbasan – Durrës

Rrogozhinë, del nga shinat treni i linjës Elbasan – Durrës

Treni i pasagjerëve i linjës Elbasan – Durrës ka dalë nga shinat mëngjesin e së martës, në afërsi të stacioni hekurudhor të Rrogozhinës. Sipas informacioneve të para bëhet fjalë për një gabim njerezor, por zyrtarisht ende nuk ka një konfirmim se çfarë ka ndodhur saktësisht. Në tren, i cili kishte vetëm dy vagonë, udhëonin disa dhjetra udhëtarë dhe fatmirësisht asnjë nuk është lënduar fizikisht.

Para Mbrapa
Rrogozhinë, del nga shinat treni i linjës Elbasan – Durrës
Para Mbrapa
Sicred