KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Ronaldo – Diego Kosta 2-2
Ronaldo vazhdon të mrekullojë

Ronaldo – Diego Kosta 2-2

Ylli i futbollit portuges dhe atij botëror Kristiano Ronaldo vazhdon të mrekullojë në derbin iberik Portugali- Spanjë e vlefshme për grupin B në “Rusi 2018”. Pas golit të parë me 11 metërsh, Ronaldo ka shënuar golin e dytë duke e kaluar sërish Portugalinë në avantazh. Por po aq ka befasuar edhe Diego Kosta i Spanjës. Ashtu si pjesën e parë Diego Kosta ka barazuar për Spanjën duke shënuar golin e dytë.

Sicred