KRYEFAQJA » LAJME » Rifillojnë fluturimet në Rinas
Shtohen kontrollet në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza"

Rifillojnë fluturimet në Rinas

Kanë rifilluar sot, fluturimet e avionëve nga aeroporti i Rinasit. Fluturimet u ndërprenë ditën e djeshme për shkak të problemeve të shkaktuara nga reshjet, përmbytja, mungesa e energjisë elektrike etj. Gjatë natës u raportuar se 2 avionë nuk janë lejuar të ulen në Rinas, për shkak të ujit të shumtë që kishte në pistë. Njëra nga kompanitë e fluturimit anuloi fluturimet e saj drejt vendit tonë, ndërsa të tjerat mësohet se i devijuan drejt Barit dhe Shkupit.

Sicred