KRYEFAQJA » LAJME » Rezultatet e shortit të 1/16 të Ligës së Evropës
Rezultatet e shortit të 1/16 të Ligës së Evropës

Rezultatet e shortit të 1/16 të Ligës së Evropës

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i 1/16 të Ligës së Evropës. Midis çifteve bien në sy derbi spanjoll ai midis Atletikos së Bilbaos me Valencian dhe derbi anglez Liverpul-Mançester Junajtid. Në sfidat e tjera përballë njëra-tjetrës janë vënë këto skuadra:

Shaktar Donjesk-Anderleht

Bazel-Sevija

Vijareal-Bajer Leverkusen

Sparta Pragës-Lacio

Borusia Dortmund-Totenhem

Fenerbahçe-Braga

Ndeshjet e para do të luhen në 10 mars, ndërsa të kthimit në 17 mars.

Sicred