KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Revista “Forbes”: Putin njeriu më i fuqishëm në botë

Revista “Forbes”: Putin njeriu më i fuqishëm në botë

Sipas revistës “Forbes”, Presidenti rus, Vladimir Putin është në krye të listës së njerëzve më të fuqishëm në botë. “Personi më i fuqishëm në botë për katër vjet rresht është presidenti rus, që ka zgjeruar ndikimin e tij në pothuajse çdo ane të planetit. Nga toka amtare deri ne Siri, në zgjedhjet presidenciale të SHBA-se, Putin vazhdon të marrë çdo gjë që dëshiron”, shkruan “Forbes”. Në vendin e dytë është presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, kurse në vendin e tretë është Kancelarja gjermane, Angela Merkel. Lista vijon me presidentin kinez dhe kreun e Vatikanit, papa Francesku.

Sicred