KRYEFAQJA » LAJME » Rehabilitohet blloku i pallateve Agimi, Veliaj:Do të ndërhyjmë si në qendër edhe në lagje

Rehabilitohet blloku i pallateve Agimi, Veliaj:Do të ndërhyjmë si në qendër edhe në lagje

Përfundon rebabilitimi i një tjetër blloku urban në kryeqytet. Pas atij në zonën e shushicës, është ndërhyrë edhe tek pallatet agimi. Kryebashkiaku i Tiranës përsëriti angazhimin për të investuar si në qendër të kryqytetit, edhe në lagjet e tij.

Kryebashkiaku u kërkoi banorëve të zonës të mirëmbajnë investimet e bashkisë, ndërsa sqaroi se përmes këtyre investimeve bashkia po i kthen banorëve taksat që pagojnë.

Në punimet e këtij blloku urban janë rikualifikuar tre zona brenda rrugëve “Gjin Bue Shpata”, “Pjetër Bogdani”, bulevardi “Bajram Curri” dhe “Ibrahim Rugova”.

Sicred