KRYEFAQJA » LAJME » Reagimi i Bashës pas deklaratave të Ramës
Basha: Prokuroria, kukull në dorë të Ramës!

Reagimi i Bashës pas deklaratave të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagoi pas deklaratave të Kryeministrit Rama në aktivitetin e Policisë së Shtetit. Për Bashën këto tre vite kanë qenë shumë të vështira për uniformat blu. Kryeministri Rama thekson Basha tradhëtoi policinë për pazaret e tij me krimin, duke shtuar se Opozita ka 3 vite që lufton me krimin, ndërsa Kryeministri ka tre vite që drejton vendin me krimin. Policia, rendi dhe siguria do jenë më mirë pa Edi Ramen, thekson Lulzim Basha në deklaratën e tij të shpërndarë për mediat.

Sicred