KRYEFAQJA » LAJME » Rasti i çuditshëm futbollistik në Angli

Rasti i çuditshëm futbollistik në Angli

Një episod interesant ka ndodhur ditët e fundit në një ndeshje të kategorive të ulëta të kampionatit anglez të futbollit. Në mënyrë të pabesueshme, topi nuk ka shkuar në rrjetë, falë një kombinimi të pazakontë gabimesh dhe fati. Në vendin ku u lind si sport, pra, në Angli, futbollin e quajnë “dhi olld fani gejm”, thënë shqip “loja e vjetër qesharake”. Dhe pikërisht nga Anglia vjen një tjetër dëshmi e vërtetësisë së kësaj shprehjeje. Ky episod ka ndodhur në një ndeshje të kategorive të ulëta të kampionatit anglez të futbollit. Siç ndodh rëndom, skuadra me të verdha u ankua se “nuk na deshi fati”.

Sicred