KRYEFAQJA » LAJME » Raporti i antidrogës italiane, Kryemadhi: LSI plan për pastrimin e vendit

Raporti i antidrogës italiane, Kryemadhi: LSI plan për pastrimin e vendit

Opozita bëri sot pergjegjes Kryeministin Rama per situaten sipas saj alarmante te droges dhe trafikut te saj nga Shqiperia , evidentuar edhe nga raporti i antidroges Italiane . Kryetarja e lSI-se Monika Krymemadhi tha se Partia qe drejton ka nje plan, per te nxjerr Shqiperine ne 3 muaj nga llumi ku e ka zhytur Kryeministri, duke cmontuar si fillimi kete Qeveri. Edhe deputeti demokrat Strazimiri duke shprehur shqetesim per te dhenat e ketij raporti tha se zgjidhje eshte largimi i Qeverise.

Sicred