KRYEFAQJA » LAJME » Rama zbulon arësyet e ardhjes së agjentëve te FBI-së në Shqipëri
Rama thirrje opozitës: Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm-pikënisje e një Pakti Kombëtar për për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE.

Rama zbulon arësyet e ardhjes së agjentëve te FBI-së në Shqipëri

Në një takim me drejtues të policisë së shtetit, kryeminsitri Edi Rama zbuloi arsyet e ardhjes së agjentëve amerikanë të FBI-së, në fillim të muajit nëntor në Shqipëri. Rama tha se agjentët amerikanë do të mbështesin policinë e shtetit në luftën kundër krimit të organizuar. Nga ana tjeter, sipas kryeminsitrit, një kompani hetimesh dhe auditimesh me ish agjentë të FBI-së do të bejë të mundur vetingun ne radhët e policisë.

Sicred