KRYEFAQJA » LAJME » Rama vizitë në Malin e Zi
Rama vizitë në Malin e Zi

Rama vizitë në Malin e Zi

Kryeministri Edi Rama ka nisur një vizitë zyrtare në fqinjin verior të Shqipërisë, Malin e Zi. Ai do të pritet në takime nga homologu i tij, Dusko Markoviç dhe nga Kryetari i Kuvendit, Ivan Brajoviç. Kryeministri Rama shoqërohet nga ministri i jashtëm Ditmir Bushati, i cili gjithashtu do takohet me homologun e tij Crdan Darmanoviç.  Gjatë vizitës së zotit Rama dyvendet do të nënshkruajnë një marrëveshje në fushën e shëndetësisë. Vizita e delegacionit shqiptar do të vijojë më pas me një ndalesë në Ulqin, ku parashikohet një takim me kreun e komunës, Nazif Cungu.

Sicred