KRYEFAQJA » LAJME » Rama uron Kurban Bajramin
Festohet Fitër Bajrami

Rama uron Kurban Bajramin

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë Festën e Kurban Bajramit në një mënyrë të veçantë. Në rrjetin social Fejsbuk ai ka sjell fotografinë Xhamisë së Beqarëve në Berat. Sipas zoti Rama ajo është “një objekt i çmuar i trashëgimisë sonë kulturore, ku po fillon puna restauruese, bashkë me Teqenë e Helvetive,  Xhaminë e Et’hem Beut në Tiranë dhe Xhaminë e Pazarit në Gjirokastër”.

Sicred