KRYEFAQJA » LAJME » Rama: Të gjithë të angazhohen për fitoren e PS!
Rama: Të gjithë të angazhohen për fitoren e PS!

Rama: Të gjithë të angazhohen për fitoren e PS!

Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje shqiptarëve që masivisht të votojnë PS, për të mundësuar krijimin e një qeverie që nuk do të shantazhohej nga partitë e tjera. Në Kuçovë zoti Rama shkoi edhe më tej kur u ka bërë thirrje punonjësve të administratës, por edhe policisë që pas pune të angazhohen për fitoren e PS. “U bëj thirrje mësuesve të mos lënë minutë ditë e natë pa shfrytëzuar. U bëj thirrje policisë, në momentin që lënë uniformën, pas pune të përkushtohen për të marrë sa më shumë vota për PS. Të mos lejojmë rikthimin e hijes së turpit mbi uniformën blu, që ne e kemi pastruar dhe lartësuar dhe bashkë në 4 vite ta bëjmë Policinë e Shtetit të jetë në mesataren e policisë së BE. I bëj thirrje punonjësve të shtetit të bëjnë të njëjtën gjë, do rrisim rrogat me 40 përqindje dhe do bëjmë të mundur që për herë të parë administrata të jetë e shtetit dhe jo e coptuar në zyra të partisë së pushtetit” tha zoti Rama.

Sicred