KRYEFAQJA » LAJME » Rama takohet me Lu
Rama takohet me Lu

Rama takohet me Lu

Kryeministri shqiptar Edi Rama a pritur të enjten paradite në zyrën e tij në kryeministri ambasadorin e SHBA në Tiranë Donald Lu. Takimi mes tyre ka zgjatur rreth 90 minuta. Burime pranë zyrës së kryeministrit bëjnë të ditur se në qendër të bisedimeve mes përfaqësuesit të Uashingtonit dhe kreut të qeverisë, janë zhvillimet e fundit politike. Ky është takimi i parë i kryeministrit Rama me ambasadorin Lu, pas zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit, PS u konfirmua si mazhorancë e vetme me 74 mandate.

Sicred