KRYEFAQJA » LAJME » Samitit i Triestes, Rama takohet me homologun e tij maqedonas Zaev

Samitit i Triestes, Rama takohet me homologun e tij maqedonas Zaev

Gjatë qëndrimit në Trieste të Italisë ku kryeson delegacionin shqiptar që merr pjesë në samitin e Ballkanit Perëndimor, kryeministri Edi Rama u takua sot me homologun e tij maqedonas Zoran Zaev, me të cilin diskutoi forcimin e miqësisë dhe intensifikimin e bashkëpunimit mes dy vendeve. Siç shkruan në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku ka postuar edhe videon e takimit dypalësh, kryeministri Rama uron që faqja e re e premtuar nga kryeministri Zaev në marrëdheniet ndëretnike mes dy popujve që formësojnë Maqedoninë mike, të shkruhet me vepra të prekshme për gjithë shqiptarët, të cilët jetojnë në shtetin fqinj.

Sicred