KRYEFAQJA » LAJME » Rama : “Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin!”
Rama : "Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin!"

Rama : “Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin!”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër ndaj ngjarjeve në protestën e “Rrugës së Kombit”. “Dhuna barbare mbi pronën e përbashkët dhe reagimi i dhunshëm ndaj forcave të rendit në Kukës, do të marrin përgjigjen e merituar me të gjithë fuqinë e ligjit mbi këdo që ka ngritur dorën e paligjshmërisë! Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin!” shkruan zoti Rama në Fejsbuk.

Sicred