KRYEFAQJA » LAJME » Rama: “Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatorë varrimesh”
Rama: "Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatorë varrimesh"

Rama: “Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatorë varrimesh”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave në rrjetet sociale se shteti shqiptar po lejon ekstremistë grekë të fyejnë Shqipërinë. “Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatorë varrimesh. Kush erdhi për të provokuar, hyri, turpëroi veten e flamurin e tij dhe iku. Patriotizmi nuk është të urresh tjetrin e gjuhën tij, por të duash vendin e gjuhën tënde” shkruan zoti Rama në Fejsbuk.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com