KRYEFAQJA » LAJME » Rama publikon foton me Trampin
Rama publikon foton me Tramp

Rama publikon foton me Trampin

Kryeministri Rama ka publikuar në rrjete sociale një foto me presidentin amerikan Donald Tramp, të shoqëruar nga bashkëshortet e tyre Linda dhe Melani. Fotografia, të cilën zoti Rama e ka cilësuar si “foto e ditës”, është bërë me rastin e vizitës së kryeministrit shqiptar në Nju Jork, ku po merr pjesë në sesionin e 72-të Asamblenë së Përgjithshme të OKB-së. Ky është takimi i dytë i zotit Rama me zotin Tramp, që kur ai ka marrë detyrën e presidentit të SHBA në janar të këtij viti. Më parë ata janë takuar në Samitin e NATO-s në Bruksel.

Sicred